Az Európai Unió környezetvédelmi ügynökségének nemrégiben közzétett jelentése kétségbe vonja, hogy a blokk képes lesz elérni a 2030-ig kitűzött ambiciózus zöld célkitűzéseinek többségét. A dokumentum szerint az EU „valószínűleg” vagy „nagyon valószínű”, hogy nem teljesíti a primerenergia-fogyasztással, a megújuló energiával és az újrahasznosított anyagok felhasználásának megduplázásával kapcsolatos kulcsfontosságú célokat – számolt be a Politico.
Engedélyeztetné az egyes földgáz- és atomenergia-projektek fenntartható befektetések közé sorolását az Európai Unió. A javaslat azonban a Zöldek részéről azonnali kritikát váltott ki - írja a Bloomberg.
Már hazánkban is vannak nagyvállalatok, amelyek hosszú évek óta egy különösen értékes résszel bővítették az éves pénzügyi jelentésüket, ez pedig a fenntarthatósági eredmények, célok és az ehhez szükséges konkrét lépések bemutatása, illetve adatokkal való alátámasztása. A pénzügyi intézményeknél a fenntarthatósági célok ettől az évtől kezdve különös hangsúlyt kapnak, nemrég ugyanis megjelent az MNB hitelintézeteknek szóló zöld ajánlása is, amely egy hatékony módja lehet az átalakítások ösztönzésének. Egy interjúsorozat keretében a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett legnagyobb vállalatokat kérdeztük meg arról, hogy hozzájuk hogyan, és mikor robbant be az ESG világa. A Wizz Air és a Magyar Telekom állásfoglalása mellett, Pókos Gergely, az OTP Zöld Program Igazgatóságának vezetője beszélt a fenntarthatósággal kapcsolatos kockázatok banki szférába való beépítéséről.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Más gondokkal is küzd Moszkva.
Nem jelent meglepetést a kinevezése.
Afrikában ment mellé a lépés.
Úgy tűnik, túl optimisták voltak az áramfogyasztási előrejelzések.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.